SaaS Kulanmanın Avantajları Nelerdir

Aruba SaaS İle Bulutun Avantajlarından Faydalanın


İşletmeler için buluta geçiş kolay bir süreç olmasa da kurumsal stratejiler için giderek daha önemli hale gelen bir model. Yakın tarihli bir Gartner yayınına göre, 2025 yılına kadar yeni dijital iş yüklerinin %95'inden fazlası bulutta konuşlandırılacak; bu neredeyse her endüstrinin bir mimari değişimin ortasında olduğu veya buna hazırlandığı anlamına geliyor. Bu hamleler gerçekleşirken Gartner, BT'nin rolünün de değişeceğine ve işletmelerin ağ güvenilirliğine ve ürün yönetimine daha fazla odaklanacağına inanıyor. Bu iş kolu dönüşümlerini desteklemek için, hizmet olarak yazılımdan (SaaS) hizmet olarak ağa (NaaS) kadar uzanan hizmet seçenekleri, BT operasyonlarının maliyetini öngörmeye yarayan araçlara dönüşüyor.Bulut yolculuğunuza başlarken, bir SaaS modelinin avantajlarından bazılarına göz atalım:

1.     Sistemizini Hızlıca Ayağa Kaldırın

SaaS ile BT, servis sağlayıcının en son yazılım özelliklerini hemen kullanabilir ve kurulumdan hemen sonra gereken sunucu satın alma, sunucu dağıtımını ve herhangi bir yazılım yamasını atlayabilir. Bu, teslimat süresini hızlandırır ve birçok mevcut Aruba müşterisi için mevcut şirket içi AP'leri, anahtarları ve ek ağ geçitleri bir donanım yenilemesine gerek kalmadan bağlanabilir. Bunun için Aruba Central destekleyen cihazlara yönelmenizde fayda var.

2.     Kaynaklarınızı Hızlıca Ölçekleyin

          SaaS’ın hızına ek olarak BT, sürekli tekrarlayan ve hacimli işlerini bulut hizmetlerine entegre edebilir. Kaynakların hızlıca dağıtımı için yeni bir hizmet gerektiğinde, yapılandırmalar ve yetkiler istendiğinde eklenebilir veya değiştirilebilir. Ağ oluşturma açısından Aruba, BT'nin yeni ağ yapılandırmalarını hızla dağıtmasını, VPN veya SD-WAN sayesinde ağı talep üzerine yeni uygulamaların için optimize edilebilmesini sağlar.

3.     Uzaktan Yürütme ve Bakım

          BT SaaS sayesinde, sunucuları ve diğer cihazları devre dışı bırakarak operasyonları basitleştirebilir. Altyapıyı doğru şekilde boyutlandırabilir ve maliyet yapısını önemli ölçüde iyileştirmek için günlük görevleri otomatikleştirebilir. Aruba müşterileri, manuel görevleri ortadan kaldırmak veya azaltmak için Aruba Central'ın kapalı döngü otomasyon yeteneklerini de kullanabilir ve teknik destek lisansa dahil olduğundan Aruba uzmanlarıyla doğrudan web arayüzünden etkileşim kurabilir.

4.     Tüketim Esnekliği

          Daha çevik ve dinamik bir BT altyapı çözümü arayan kuruluşlar için, HPE GreenLake NaaS sayesinde işletmeler ihtiyaç duydukları ağı ihtiyaç duydukları anda edinebilir. Bu da bütçe esnekliği, kaynak sağlama esnekliği ve altyapı esnekliği sağlar.

 

Etiketler: Aruba SaaS, SaaS, Bulut Çözümleri